Pijesz mało wody? Zobacz jak to działa dla Twojej skóry.

Salon kosmetyczny Strefa Piękna i Urody Bio-Derma w Rzeszowie zaprasza na nowy temat.

Twarz, ciało i włosy są odzwierciedleniem tego, co jemy i co pijemy. Jeśli chcemy, by nasza skóra na długo zachowała młody i świeży wygląd, nawadniajmy się przede wszystkim… od środka.

Woda utrzymuje nas przy życiu. Nasz organizm składa się z niej nawet w 70 proc. Niemal 20 proc. wody obecnej w organizmie znajduje się w skórze, z czego prawie ¾ w skórze właściwej.

Skóra to jeden z największych i najważniejszych organów. Stanowi fizjologiczną barierę, która oddziela nas od środowiska zewnętrznego i zapewnia stabilne środowisko dla narządów wewnętrznych. Jest też naszą wizytówką. Zdrowa i promienna jest gwarancją dobrego samopoczucia. Dlatego tak istotne jest odpowiednie nawilżenie – zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Salon kosmetyczny Strefa Piękna i Urody Bio-Derma w Rzeszowie zachęca do picia wody.
Chcesz być piękny i młody, pij dużo wody

Nawodnienie organizmu jest jednym z czynników wpływających na wygląd skóry. Kosmetolodzy przekonują, że odpowiednie nawodnienie organizmu poprawia przepływ krwi w naczyniach kapilarnych skóry, dzięki czemu poprawia się jej ukrwienie, elastyczność i jędrność. Woda oczyszcza też nasz organizm i wypłukuje toksyny, co przekłada się na zdrowy wygląd cery. Odpowiednie nawodnienie pomaga nam walczyć z cellulitem, i sprawi, że zapomnimy o łamiących, rozdwajających się włosach i paznokciach.

Co jeżeli tej wody jest za mało? Już niewielkie ubytki wody w organizmie mają negatywny wpływ na wygląd cery. Skóra staje się sucha, szorstka, może pojawić się uczucie „ściągania” i pieczenia. Skóra pozbawiona wody jest bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych, takich ja wiatr, temperatura, promieniowanie słoneczne, woda, drobnoustroje. Te objawy nie tylko powodują uczucie silnego dyskomfortu, ale mogą też wiązać się z przedwczesnym stężeniem się i z poważniejszymi stanami chorobowymi.

Wystarczy niewielkie odwodnienie, by w naszym ciele zaczęły gromadzić się toksyny, co z kolei powoduje, że cera staje się poszarzała, pojawiają się zmiany skórne (zaskórniki i trądzik), wzrasta również ryzyko infekcji bakteriami, grzybicą, wirusami oraz wystąpienia alergii skórnych.

Skala problemu suchej skóry sprawia, że nieustannie poszukuje się nowych rozwiązań dermatologicznych czy kosmetycznych. Kremy działają w górnych warstwach skóry. A problem często ukryty jest głębiej. Prawidłowe nawilżenie od wewnątrz zapewni odpowiedni stopień nawodnienia skóry we wszystkich jej warstwach.

Aby cieszyć się skórą o doskonałej kondycji, musimy dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość wody. Ile pić, by nasza cera wyglądała zdrowo i promiennie? Minimalne zapotrzebowanie na płyny oblicza się poprzez pomnożenie 30 ml przez naszą wagę. Czyli osoba o wadze 70 kg powinna wypijać co najmniej 2100 ml płynów dziennie. Ale kiedy na dworze panują wysokie temperatury lub pracujemy w suchych, klimatyzowanych trzeba pić jeszcze więcej.

Nie tylko woda

Woda jest najlepiej nawadniającym płynem, ale oczywiście inne napoje też posiadają takie właściwości. Polecane są zwłaszcza soki owocowe i warzywne, ale niedosładzane i bez żadnych słodzików. Można sięgnąć także po napoje mleczne typu kefiry, jogurty pitne i ich połączenia z owocami. Należy unikać słodkich wód smakowych i kolorowych napojów, ponieważ zawierają sporo chemicznych dodatków, a także kilokalorii, które wówczas nieświadomie dostarczamy do naszego organizmu.

Salon kosmetyczny Strefa Piękna i Urody w Rzeszowie zaprasza do śledzenia bloga