Depilacja laserowa-teraz idealny czas aby ją zacząć

Salon kosmetyczny Strefa Piękna i Urody Bio- Derma zaprasza na nowy temat.

Strefa Piękna i Urody Bio-Derma przypomina, ostatni dzwonek, aby rozpocząć depilację laserową.

Laser diodowy Light Sheer Diode Laser System amerykańskiej firmy Lumenis (światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienie.

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło-lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę zamieniane jest na ciepło, który niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów-faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera.

Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach 4-12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta 30%-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach około 80-92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych , muszą liczyć się ze słabszym efektami (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi, wielokrotnymi zabiegami depilacji, woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego, i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacji zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża, -choroby nowotworowe, -indywidualna terapia hormonalna (hormony światło uczulające), -włosy blond, rude, siwe, -fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry,-bielactwo, łuszczyca, padaczka(względna), -skłonność do przebarwień(względne), skłonność do bliznowców,-aktywne infekcje skórne,-raticularis (skóra marmurkowa)

Przeciwwskazania czasowe:

-świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona

-terapia doustna retinoidami (izotek)

-terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi,

-terapia miejscowa kremami z wit. A,C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,

-wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilator mechaniczny)

-wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją.

Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nie posmarowana. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk około mieszkowy, zwykle krótkotrwały. Po zabiegu taką skórę, trzeba traktować delikatnie:

-myć żelem bez mydłowym lub tonikiem, mleczkiem bezalkoholowym lub czystą wodą

-nie stosować dezodorantów i antyperspirantów(jeśli depilacja dotyczy pach)

-stosować zasypkę lub krem Alantan Plus, Bepanthen czy Dermopanthen,

-delikatnie skórę osuszać nie trzeć

-insolacja naturalna lub solarium jest bezwzględnie przeciwskazana do 2 tygodni po zabiegu.

Salon kosmetyczny Strefa Piękna i Urody Bio-Derma w Rzeszowie zaprasza na depilację laserową. Teraz odpowiedni czas, aby zacząć i na wakacje być gotowym