Rzeszów - ul. Żeromskiego 3/1

Elektrokoagulacja – wskazania do zabiegu

  • Home
  • Blog
  • Elektrokoagulacja – wskazania do zabiegu

Elektrokoagulacja to zabieg, który znaleźć można w ofercie większości gabinetów kosmetycznych w Rzeszowie. Nazywany jest on również termolizą lub diatermią kosmetyczną. Elektrokoagulacja polega na usuwaniu zmian skórnych z wykorzystaniem prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta, do jej wykonywania wykorzystywane są elektrody o różnym kształcie.

Elektrokoagulacja przeprowadzana jest w celach zarówno kosmetycznych, jak i medycznych. Posiada ona niezwykle wszechstronne zastosowanie. Jest ona skuteczną oraz trwałą metodą zamykania wyraźnie widocznych naczyń krwionośnych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, w przypadku których mniej radykalne metody nie przyniosły oczekiwanych efektów. Elektrokoagulacja bardzo dobrze sprawdza się także w walce z włókniakami, kaszakami, torbielami łojowymi, prosakami, żółtakami, zaawansowanymi nadżerkami, brodawkami wirusowymi oraz brodawkami łojotokowymi. W czasie wizyty w gabinecie w Rzeszowie, kosmetolog dokładnie ogląda poszczególne zmiany skórne i ocenia czy kwalifikują się one do usunięcia. Zabiega opiera się o przyłożenie do nich elektrody, która powoduje ich wypalenie.

Elektrokoagulacji z powodzeniem używać można także do usuwania owłosienia. Metoda ta znajduje zastosowanie w przypadku wąsika czy niepożądanych, pojedynczych włosków, na przykład w okolicy brwi. Elektrokoagulacja pozwala pozbyć się owłosienia na kilka lat, skutecznie usuwając cebulkę włosa. Efekty zabiegu są uzależnione od fazy jego wzrostu. Elektrokoagulacja jest tańszą, równie skuteczną alternatywą dla epilacji laserowej.

Przeciwskazaniami do tego typu zabiegu są: rozrusznik serca, pompa insulinowa, ciąża, karmienie piersią, wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze choroby skóry, zaburzenia krążenia, zaburzenia krzepnięcia krwi, obecność otwartych ran lub uszkodzeń skóry, epilepsja, cukrzyca, nowotwór, świeża opalenizna oraz wykonywany w przeciągu ostatnich 2 tygodni peeling mechaniczny lub kwasowy.

Gabinet Kosmetyczny Rzeszów
Rezerwacja
Chcesz zarezerwować termin lub masz pytanie?

Zadzwoń: +48 692 569 739 lub wypełnij formularz online: