Rzeszów - ul. Żeromskiego 3/1

Endermologia / masaż podciśnieniowy — wskazania do zabiegu

  • Home
  • Blog
  • Endermologia / masaż podciśnieniowy — wskazania do zabiegu

Mianem endermologii określa się masaż ciśnieniowy oddziałujący na skórną oraz podskórną tkankę łączną. Zabieg ten wykazuje działanie odchudzające, odmładzające, oczyszczające oraz terapeutyczne. Doskonale sprawdza się on u osób, którym zależy na wymodelowaniu sylwetki i pozbyciu się cellulitu. Jako że masaż podciśnieniowy pobudza metabolizm, stymuluje on organizm do eliminacji toksyn oraz tłuszczu. Na zabieg endermologii do jednego ze zlokalizowanych w Rzeszowie gabinetów umówić mogą się także kobiety, których priorytetem jest poprawa elastyczności skóry oraz konturów twarzy. Masaż podciśnieniowy jest również wykorzystywany w leczeniu dolegliwości reumatycznych oraz bólów mięśniowych.

Jak już zostało wspomniane, zabieg endermologii oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą, która to w znaczącej części składa się z fibroblastów. Są to komórki odpowiadające za produkcję kolagenu oraz elastyny — białka gwarantującego skórze elastyczność i sprężystość. W czasie masażu podciśnieniowego, skóra jest rozciągana między specjalnymi rolkami, w konsekwencji czego fibroblasty zaczynają stymulować włókna kolagenowe. Efektem tego jest wyraźnie odmłodzona skóra. Endermologia jest powszechnie wykorzystywana do wykonywania masażu twarzy, szyi oraz dekoltu. Na skutek tego, skóra staje się jędrna oraz elastyczna, drobne zmarszczki — wygładzone, a kontury twarzy, oczu i ust — złagodzone.

Mocne ugniatanie skóry, z jakim mamy do czynienia w czasie zabiegu endermologii, przyczynia się do pobudzenia metabolizmu. Proces spalania tkanki tłuszczowej ulega przyspieszeniu, co skutkuje redukcją cellulitu tłuszczowego oraz wodnego, poprawą elastyczności skóry oraz wyraźnym wyszczupleniem i wymodelowaniem sylwetki. Masaż podciśnieniowy jest również stosowany w celu poprawy krążenia oraz regeneracji ciała po przebytej liposukcji.

Jako że intensywny masaż podciśnieniowy skutecznie stymuluje unaczynienie oraz poprawia krążenie krwi i limfy, drenuje on nadmiar płynów, wspomaga wymianę międzykomórkową i usuwa toksyny z organizmu.

Gabinet Kosmetyczny Rzeszów
Rezerwacja
Chcesz zarezerwować termin lub masz pytanie?

Zadzwoń: +48 692 569 739 lub wypełnij formularz online: