Jak dbać o dłonie zimą?

Salon kosmetyczny Strefa Piękna i Urody Bio-Derma w Rzeszowie przedstawia nowy temat na blogu.

 

 

 

Skóra dłoni jest bardzo delikatna i szybko wysycha. Szczególnie w okresie zimowym narażona jest na odwodnienie, odmrożenie i pękanie. W czasie mrozów dłonie stają się suche i zaczerwienione, dlatego trzeba szczególną uwagę poświęcić ich pielęgnacji. Salon kosmetyczny Strefa Piękna i Urody Bio-Derma w Rzeszowie podpowie jak radzić sobie z pielęgnacją dłoni w tym zimowym okresie.

Pielęgnacja dłoni zimą jest pracochłonna. Wszystko dlatego, że niewielka liczba gruczołów łojowych sprawia, że tłuszczowy płaszcz ochronny na skórze rąk jest bardzo delikatny i znika po każdym ich umyciu. Aby się odbudował, potrzeba kilku godzin. Zanim to nastąpi, z pewnością nie unikniesz kolejnego kontaktu z wodą i mydłem.

Z drugiej strony spora liczba gruczołów potowych powoduje, że skóra dłoni błyskawicznie się odwadnia. Zwłaszcza, jeśli na dworze panuje mróz (spada wówczas wilgotność powietrza), a mieszkanie jest przegrzane. Pozbawione warstwy ochronnej i wysuszone dłonie stają się czerwone, szorstkie, spierzchnięte. Stwardniałe skórki się zadzierają, a paznokcie łamią.

Krem ochronny na zimę powinien:

  • hamować parowanie wody z zewnętrznych warstw naskórka,

  • odżywiać – zawierać witaminy,

  • chronić przed utratą ciepła.

Dobrze, gdy jest gęsty, bo chociaż trudniej go wetrzeć, za to trwalej przylega do skóry. Jeśli dużo czasu spędzasz przy komputerze, smaruj ręce kremem nawilżającym. Najlepsze są te z gliceryną i silikonem, który wzmacnia płaszcz ochronny dłoni.


Nawilżająca maseczka. Jeśli skóra dłoni jest bardzo sucha, posmaruj ją na noc grubą warstwą maseczki nawilżającej do twarzy, możesz też użyć kremu nawilżającego z kolagenem lub wzmacniającym pantenolem.

Odżywczy kompres. Posmaruj dłonie kremem lub maseczką do twarzy, następnie załóż cieniutkie foliowe rękawiczki i na 5-10 minut włóż pod lekko rozgrzaną poduszkę elektryczną lub termofor.

Masaż. Posmaruj dłonie olejkiem do masażu lub dużą ilością kremu do rąk. Wymasuj okrężnymi ruchami każdy palec, potem jedną dłonią – grzbiet drugiej. Na koniec wykonuj ruchy jak przy zacieraniu rąk. Taki masaż odpręża i pobudza krążenie

Przed każdym z tych zabiegów możesz zrobić delikatny peeling, aby delikatnie ściągnąć warstwę martwego naskórka.

W naszym salonie kosmetycznym możesz wykonać zabieg pielęgnacyjny na dłonie. Po zabiegu dłonie są delikatne i bardzo nawilżone, taki efekt utrzymuje się do tygodnia.

Salon kosmetyczny Strefa Piękna i Urody Bio-Derma w Rzeszowie serdecznie zaprasza na zabieg pielęgnacyjny na dłonie.