Karboksyterapia – czym to się „je”:)

Karboksyterapia to nic innego jak terapia CO2. Ale jak to ? -zapytacie . Przecież to gaz, który wydychamy… on jest produktem do wydalenia z organizmu… Brawo, jest dokładnie tak jak myślicie 🙂 I tu zawarty jest sekret tego zabiegu. Nie będę się wdawała w historię karboksyterapiii, napiszę tylko, że wykorzystywano ją na potrzeby leczenia zmian troficznych skóry i przy chorobach niewydolnościowych serca.

Kosmetologia odkryła ją nie tak dawno i szybko umieściła na liście najbardziej skutecznych i wszechstronnych zabiegów , które można wykonać w gabinecie . Lista niedoskonałości, które można poprawić za jej pomocą jest bardzo długa, więc po kolei.

Worki i cienie pod oczami

Dla wielu z nas to prawdziwa bolączka. Wstajesz rano, patrzysz w lustro …. wszystko byłoby ok , ale te ohydne zaciemnienia i podpuchnięte jak po nieprzespanym tygodniu oczy. Znacie to ? I zaczyna się zabawa z korektorem , podkładem, pudrem …. I dodatkowo po kilku latach dorobimy się paskudnych zmarszczek w tej okolicy, ponieważ cieniutka i delikatna skóra nie poradzi sobie z taką ilością ciężkich kosmetyków. No to są już trzy (3) problemy:

  •  worki
  • cienie
  • zmarszczki

I tu możemy Ci pomóc właśnie tym cudownym gazem. Kontrolowane przez zaawansowaną aparaturę dawki gazu są w sposób niezwykle delikatny wprowadzane w okolicę oka. I teraz zaczyna się natychmiastowa odpowiedź organizmu, który dostał taką informację –  W OKOLICY OKA POJAWIŁO SIĘ DUŻO CO2. Błyskawicznie krew odprowadza go z tego obszaru – to po pierwsze. Już po 5 minutach nie ma po nim śladu, ale w zamian za to bardzo dużo składników odżywczych zostaje tu doprowadzone. Organizm się po prostu bardzo, bardzo troszczy o tkankę która została chwilowo niedotleniona  jest traktowana w WYJĄTKOWY sposób . Uruchomione zostają zatkane do tej pory naczynia włosowate – więc zwiększa się cyrkulacja i odprowadzony zostaje nadmiar wody, który powoduje opuchlizny. Toksyny, które zalegają w tym obszarze (właśnie przez słabą cyrkulację ) zostają również wydalane i problem cieni zaczyna odchodzić w niepamięć. A składniki odżywcze, które tu przybyły wraz z dużą ilością tlenu, są wykorzystywane do wzrostu i regeneracji 🙂 i zmarszczki się wygładzają.

No dobrze – powiecie – ale dużo tego trzeba zrobić? Nie – wystarczy 5-8 zabiegów, już po pierwszym zauważalny jest efekt. W Naszym Salonie Bio-Derma Strefa Piękna i Urody posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do wykonania tego zabiegu oraz odpowiednio wykwalifikowany personel . Zapraszamy!

A w kolejnym wpisie zajmę się następnym problemem , który karboksyterapia kocha 😉 – cellulit

Małgorzata Włodarczyk-Pazdan
(Właścicielka Bio-Derma , szkoleniowiec , cetryfikowana specjalistka , kobieta dla której kosmetyka to wielka pasja)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *