Rzeszów - ul. Żeromskiego 3/1

Osocze bogatopłytkowe – wskazania do zabiegu

  • Home
  • Blog
  • Osocze bogatopłytkowe – wskazania do zabiegu

Mianem osocza bogatopłytkowego określa się preparat pozyskiwany z krwi pacjenta. Tym, co go charakteryzuje jest wyższe niż w naturalnym osoczu stężenie płytek krwi. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który znaleźć można w ofercie coraz większej ilości salonów kosmetycznych w Rzeszowie. Jakie są wskazania do jego wykonania?

Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie między innymi w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Dobrze sprawdza się ono również u pacjentów borykających się z osłabionymi pasmami oraz tych, którym zależy na przyspieszeniu ich porostu. Osocze bogatopłytkowe jest stosowane w leczeniu łysienia plackowatego oraz androgenowego. Terapia z jego wykorzystaniem pozwala także uzyskać lepsze efekty przeszczepiania włosów metodą FUE (opiera się ona o wykorzystanie niewielkich fragmentów skóry z mieszkami włosowymi).

Z wykorzystaniem osocza płytkowego wykonuje się również tak zwany wampirzy lifting, czyli zabieg, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością wśród gwiazd. Wykonywany jest on w celu rewitalizacji skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Zabieg ten sprawia, że skóra staje się nawilżona i odzyskuje swoją dawną elastyczność. Na jego wykonanie najczęściej decydują się kobiety posiadające zmarszczki mimiczne oraz cienie pod oczami, a także te, których skóra wymaga odżywienia i odnowy. Wampirzy lifting z powodzeniem wykonywać można także po rozmaitych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej — skutecznie wspomaga on procesy regeneracji skóry. Pełne jego efekty widoczne są po upływie około 2 — 3 miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe bardzo dobrze sprawdza się także w walce z dostępami skórnymi oraz bliznami, w tym potrądzikowymi. Niekiedy włącza się je do zabiegów autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej. Coraz częściej wykorzystywane jest ono również w celu powiększenia piersi oraz poprawy ich jędrności oraz naturalnego kształtu.

Gabinet Kosmetyczny Rzeszów
Rezerwacja
Chcesz zarezerwować termin lub masz pytanie?

Zadzwoń: +48 692 569 739 lub wypełnij formularz online: