Rzeszów - ul. Żeromskiego 3/1

Wszystko o złuszczaniu naskórka

  • Home
  • Blog
  • Wszystko o złuszczaniu naskórka

Złuszczanie naskórka to naturalny proces zachodzący w naszej skórze, który ma na celu oczyszczenie głębszych , nowych warstw naskórka, a tym samym prawidłowe dotlenienie oraz natłuszczenie. Tak, tak – natłuszczenie :). Nasza skóra potrzebuje naturalnej bariery lipidowej, żeby mogła być ładna i zdrowa.

Tutaj powstaje zazwyczaj niezrozumienie i przesada zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Można tyle samo zaszkodzić sobie nadmiernie złuszczając jak i wcale tego nie robiąc.

Po pierwsze – każda skóra potrzebuje złuszczania, zarówno cieniutka, wręcz pergaminowa, jak i gruba i tłusta. W obu przypadkach idealnym produktem w domu będzie peeling enzymatczny. Nakłada się go na twarz, dokładnie rozprowadza i pozostawia na kilka minut, w celu aktywacji składników czynnych. Następnie zmywamy i nakładamy krem odżywczy. Bardzo ważne – odżywczy, a nie nawilżający. Jeśli mamy delikatną skórę to taki zabieg wystarczy zrobić raz w tygodniu, jeśli grubą nawet 2-3 razy. Nie używajcie w domu peelingów ziarnistych, naprawdę bardzo łatwo przesadzić i efekt będzie odwrotny. Skóra dostanie impuls do większego złuszczania, co nie zawsze jest dobre, ponieważ komórki nabłonka powinny w swoim tempie przejść w fazę obumarcia, a właśnie takich chcemy się pozbyć.

Bardzo dobrze jest zrobić sobie dwa razy do roku sesję złuszczania w salonie oddając się w ręce profesjonalistów. Wtedy robimy serię kilku zabiegów (czasem jest to jeden za to głębszy). To są wtedy takie generalne porządki skórne :). Na wiosnę po zimie i na jesień po lecie. U nas W Bio-Dermie możecie skorzystać z peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji diamentowej i korundowej, peelingów medycznych. Zapraszamy również na zabieg oczyszczania twarzy.

Wiosna tuż, tuż…

Gabinet Kosmetyczny Rzeszów
Rezerwacja
Chcesz zarezerwować termin lub masz pytanie?

Zadzwoń: +48 692 569 739 lub wypełnij formularz online: